Agentul Veniamin Borzin, agentul superior Sergiu Dascăl și agentul Mihai Petic sunt angajații Poliției de Frontieră care vor participa la Campionatul Republicii Moldova de lupte libere.
Așadar, în cadrul antrenamentelor au fost susținuți de colegii lor agent șef Victor Ciobanu și agent superior Mihail Sava, care nu au ezitat să se împartă cu tehnicile de luptă și să ofere recomandări pentru a repurta doar victorii.
„Luptătorii nostri sunt bine pregătiți, fapt ce ne încredințează că vom triumfa la acest campionat, obținând locuri de frunte”, se arată în nota informativă a Poliției de Frontieră.
De menționat că, Campionatul Republicii Moldova de lupte libere, rezervat U23 și Seniori, se va desfășura în perioada 27 ianuarie – 5 februarie 2022, în incinta Universitărți de Stat de Educație Fizică și Sport.

