După ce s-a aflat că Smiley nu ajunge la hramul Orheiului, cântărețul susține că a anulat și alte concerte care urmau să se desfășoare în următoarele zile. Cântărețul spune că are probleme de sănătate.
Pe lângă concerte, Smiley nu va mai face înregistrări, nu va merge la studiou și va administra tratament. El afirmă că trebuie să urmeze medicațiile timp de o săptămână.
„Laringită acută. Pe scurt: Repaus vocal total, tratamente de tot felul, aerosoli timp de șapte zile cel puțin. Fără concerte, fără ședințe la studio, fără înregistrări. Îmi cer scuze fata de cei cu care trebuia sa ma întâlnesc sau în fața cărora trebuia să cânt. Vorba cântecului: „Ne vedem noi!” doar când… ne vom putea și auzi! Aveți grijă de voi!”, transmite artistul.
Pentru cele mai importante știri, abonează-te la canalul nostru de TELEGRAM!
Pe 8 noiembrie, Orheiul sărbătorește hramul. Smiley era cap de afiș, iar influencerii de la Chișinău l-au luat pe sus, declarând că el urmează a fi plătit de Partidul ȘOR. Artistul puncta că nu are afiliere politică și va cânta pentru public, însă deplasarea sa în Republica Moldova ar putea fi anulată din motive de sănătate, fapt pe care l-a confirmat ulterior.
