O tânără de 22 de ani a decedat după ce mașina pe care o conducea s-a inversat. Conform Studio L, accidentul a avut loc în seara de 1 ianuarie, la Căușeni.
Presa locală scrie că femeia era la volanul unei mașini de model Kia. Accidentul s-a produs după ce mașina a derapat de pe traseu și s-a răsturnat. La fața locului au intervenit și pompierii.
Pentru cele mai importante știri, abonează-te la canalul nostru de TELEGRAM!
Șoferița se afla singură în vehicul și a fi decedat pe loc. Salvatorii au deblocat ușa mașinii, iar medicii de pe ambulanță nu au putut decât să constate moartea tinerei.
Femeia era originară din Căușeni și avea un copil.
(UPDATE)
IGP confirmă informațiile despre accident. În context, șoferii sunt îndemnați să respecte regulile de circulație și să nu urce la volan în stare de ebrietate.





