Caricaturistul Alex Buretz a publicat azi, 30 octombrie curent, o fotografie pe contul său de Facebook cu o mulțime de oameni la MCDonald’s-ul din sectorul Centru al capitalei. Imaginea zilei este potrivită drept descrierea pentru ea în contextul protestului organizat de Partidul ȘOR a șaptea duminică consecutiv. Mai mulți internauți s-au conectat și au făcut glume.
Rândul de oameni a fost surprins la MCDonald’s-ul Unic de pe bd. Ștefan cel Mare și Sfânt, nr. 8.
„Se împart Happy Meal-uri … Șoriceii au venit din nou la zarabotkă … Rând la Șorburger, un nou produs MCDonalds. Chiflă, lapșa, tușoncă, lapșa, chiflă”, sunt câteva din glume.

Deocamdată, nu se cunoaște cifra oficială a protestatarilor ȘOR de azi. Organizatorii au anunțat că este vorba de peste 65 de mii de oameni, doar că niciodată cifra anunțată de ei nu a coincis cu cea a poliției.
