Angajații Inspectoratului General pentru Situații de Urgență au fost solicitați, noaptea trecută, pentru a extrage o femeie, care a căzut într-o fântână publică cu apă din orașul Strășeni.
La fața locului a intervenit o echipă de salvatori din Strășeni care a stabilit că persoana se afla la o adâncime de 17 metri.
Salvatorii IGSU au reușit evacuarea acesteia în scurt timp, iar femeia în vârstă de 65 de ani în stare conștientă a fost preluată de medici pentru îngrijiri medicale.
Circumstanțele cazului urmează a fi stabilite.
Potrivit IGSU, în ultimele 24 de ore, salvatorii și pompierii au intervenit în 36 situații de risc.
