Pentru Artiom Livadari, 8 aprilie va fi cel mai dificil test din cariera sa. Acesta va trebui să concureze într-un Grand Prix din divizia Welterweight. În lupta care urmează, i se va opune reprezentantul României, Anghel Cardos, al cărui palmares este destul de impresionant, 51 de victorii, 24 de înfrângeri și 1 egal. Are 35 de ani, greutate – 77 kg, înălțime – 183 cm. Este multiplu câștigător al Campionatelor Mondiale.
Artiom este un luptător tânăr și foarte talentat. Este membru BERCUT FIGHT CLUB, unde se antrenează cu ajutorul lui Andrei Grosu și Vlad Dima. Are un background profesionist bun, format din 5 victorii și 1 înfrângere, pe care a suferit-o în cadrul ultimului turneu FEA, care a avut loc pe 17 decembrie 2022. A pierdut prin decizie în fața reprezentantului Turciei, Mehmet Ali Meric.
La moment, Livadari este într-o formă excelentă și gata să-și demonstreze abilitățile. Are 21 de ani, înălțime – 188 cm, greutate – 77 kg. El este, de asemenea, câștigătorul campionatelor mondiale de Muaythai și K-1.
De menționat că învingătorul aceste acestei piramide de 4 va deveni primul pretendent la lupta de titlu împotriva lui Constantin Rusu.
Acest meci va fi unul extrem de competitiv și tensionat, vom afla cine va fi câștigătorul pe 8 aprilie 2023.
Pentru cele mai importante știri, abonează-te la canalul nostru de TELEGRAM!
În cea de-a doua semifinală a Grand Prix-ului de 4 din categoria Welterweight, reprezentantul Turciei, Mehmet Ali Meric, va intra în ring împotriva luptătorului din Ucraina, Vladimir Ginju. În cadrul turneului FEA din Decembrie, Meric a câștigat prin decizie divizată împotriva lui Artiom Livadari.
Acum acesta este gata să meargă înainte. Dar mereu există posibilitatea ca acesta să-l întâlnească pe Artiom Livadari din nou, în finală. În acest caz, va avea o experiență foarte dificilă. Din moment ce Livadari va dori cu siguranță să egaleze scorul.
Mehmet are 21 de ani cu 11 victorii şi 5 înfrângeri în palmares, se antrenează la clubul Şampiyon Star Spor Kulübü din Adana.
Vladimir Ginju are mai multă experiență în luptele profesioniste de MMA, a petrecut mai puține lupte K-1, dar s-a prezentat foarte bine în acestea. Are 29 de ani, este originar din orașul Harkiv. Dar în momentul de față își desfășoară antrenamentele în Polonia, la clubul Garuda Warszawa. Recordul său K-1 este format din 10 victorii și 8 înfrângeri. Pentru el, acest Grand Prix este o adevărată provocare!

