Curs valutar
  • EUR
    19.9863
    0.2021%
  • USD
    17.0881
    -0.5676%
  • RUB
    0.2050
    1.3171%
  • RON
    3.8050
    0.0841%
  • UAH
    0.3831
    -0.3393%

Toate știrile

21 august 2026

Un moldovean a câștigat aproape 1 milion de lei la pariuri sportive

19 Iun. 2023, 10:50
 // Categoria: Actualitate // Autor:  Realitatea.md
19 Iun. 2023, 10:50 // Actualitate //  Realitatea.md

Un moldovean a câștigat aproape 1 milion de lei la pariuri sportive. Informația despre câștigul formidabil a fost anunțată de către portalul de pariuri sportive din Moldova, într-un mesaj pentru clienții săi.

Amatorul de sport devenit practic milionar preferă să nu-i fie divulgată identitatea. Se știe doar că este din Chișinău, e mare amator de fotbal, iar pariul a fost făcut la începutul lunii iunie.

Microbistul a dat lovitura cu un pariu live de 3 996 de lei pe un tichet în care a adunat 5 meciuri din Campionatul Spaniei și 2 meciuri din Campionatul Italiei.

Pentru cele mai importante știri, abonează-te la canalul nostru de TELEGRAM!

„Am analizat cum au jucat echipele în prima repriză și am făcut pronosticurile mele. 6 meciuri au derulat exact conform planului, dar partida dintre Espanyol și Almeria mi-a dat mari emoții. Eu am mizat pe faptul că meciul se va încheia la egalitate. A fost marcat un gol deodată după ce s-a început a două repriză, apoi încă unul și tot așa…. A fost o nebunie totală. Golul decisiv s-a marcat din penalty în ultimele 3 minute ale meciului. Jocul s-a încheiat cu scorul de 3:3”, îl citează portalul specializat pe pariorul norocos.

Câștigul bărbatului s-a ridicat la 999 930,3 lei. Amatorul de fotbal spune că a decis deja și ce va face cu acești bani. Pariorul intenționează să cumpere un automobil și să meargă în vacanță cu familia într-o țară din Europa.

Realitatea Live

21 Aug. 2026, 22:11
 // Categoria: Slider // Autor:  Ana Panaguța
21 Aug. 2026, 22:11 // Slider //  Ana Panaguța

Militarii și angajații structurilor de forță care vor participa la parada militară dedicată Zilei Independenței se află deja în Piața Marii Adunări Naționale, unde au loc repetițiile pentru evenimentul din 27 august.

În această seară, la ora 22:00, va începe antrenamentul general. Formațiile se aliniază, participanții își ocupă locurile, iar ultimele detalii sunt verificate înaintea repetiției comune. Echipamentul este ajustat, iar militarii se pregătesc pentru executarea precisă și sincronizată a fiecărei mișcări.

Pentru unii dintre participanți, aceasta este prima experiență într-o paradă militară, în timp ce militarii cu experiență folosesc fiecare antrenament pentru a-și verifica precizia și sincronizarea.

Repetiția generală se va desfășura până după miezul nopții. În acest interval, circulația în perimetrul Pieței Marii Adunări Naționale și pe arterele din apropiere va fi restricționată.

Pregătirile continuă înaintea paradei militare din 27 august, când participanții vor defila în fața publicului cu ocazia Zilei Independenței Republicii Moldova.

Amintim că, în această seară, 21 august, în intervalul 21:00–01:00, circulația rutieră va fi sistată pe bd. Ștefan cel Mare și Sfânt, pe tronsonul cuprins între Piața Dimitrie Cantemir și str. Ismail. Excepție face transportul public, care va putea circula pe segmentul dintre Piața Dimitrie Cantemir și str. Mihai Viteazul. Restricțiile sunt instituite în contextul repetițiilor pentru parada militară dedicată Zilei Independenței.

Trafic sistat pe bulevardul Ștefan cel Mare și Sfânt, în această seară, pentru antrenamentele militare

Pentru cele mai importante știri, abonează-te la canalul nostru de TELEGRAM!