(FOTO) Ceață sau neatenție!? Două automobile s-au ciocnit violent în apropiere de Chișinău

22 Feb. 2021, 08:44
 // Categoria: Societate // Autor:  Realitatea.md
22 Feb. 2021, 08:44 // Societate //  Realitatea.md

Un accident grav s-a produs în dimineața zilei de astăzi pe traseul M3, Băcioi – Chișinău. Astfel, șoferul unui automobil de model Mercedes și Volkswagen Transporter (T4) s-au ciocnit violent.

În urma accidentului, automobilul de model Volkswagen Transporter (T4) s-a răsturnat.

La 40 de minute de la producerea accidentului, la fața locului nu era nici ambulanța, nici poliția.

Realitatea Live

25 Sept. 2021, 14:50
 // Categoria: Sport // Autor:  Realitatea.md
25 Sept. 2021, 14:50 // Sport //  Realitatea.md

Judocanul Denis Vieru a câștigat Grand Prix-ul de la Zagreb, Croația, după ce a repurtat patru victorii în categoria de greutate 66 kg. Sportivul moldovean, în vârstă de 25 de ani, i-a învins pe finlandezul Luukas Saha, sârbul Strahinja Buncic, spaniolul Daniel Perez Roman și rusul Abdula Abdulzhalilov.

Fondul de premiere al turneului a fost de 100 000 de dolari.

Pentru Denis Vieru urmează în acest an Grand Slam-urile de la Paris și Baku.

Amintim că, la Jocurile Olimpice de la Tokyo, s-a clasat pe locul 9.

La Grand Prix-ul de la Zagreb, Republica Moldova este reprezentată de 8 judocani. În aceeași categorie de greutate, un alt judocan din Moldova, Vadim Bunescu s-a clasat pe locul 7.

1 septembrie, o nouă provocare: Elevii au revenit la școală