Șoferul automobilului de model Duster, în vârstă de 65 de ani, implicat în accidentul grav produs la Glodeni, a decedat joi seara, 9 octombrie, la spital. Informația a fost confirmată pentru Realitatea.md de către poliție.
În urma impactului dintre automobilele Mercedes și Dacia Duster, șase persoane au fost rănite, printre care doi copii și un bebeluș.
Pentru cele mai importante știri, abonează-te la canalul nostru de TELEGRAM!
Precizăm că, o tânără de 21 de ani, aflată la volanul unui Mercedes în care se mai aflau patru pasageri, un bărbat de 27 de ani și trei minori de 4 luni, 4 ani și 16 ani, ar fi pierdut controlul volanului într-o curbă periculoasă. Mașina a ieșit pe contrasens și s-a ciocnit frontal cu un automobil de model Dacia Duster condus de un bărbat de 65 de ani, în care se afla și o femeie de 62 de ani.
În urma impactului, șoferița și pasagerii din Mercedes au fost duși la spital pentru îngrijiri medicale, iar din Duster a avut nevoie de asistență doar conducătorul auto.
Accidentul de la Glodeni: Șase persoane au fost rănite, printre care 2 copii și un bebeluș
