Autorul canalului de Youtube ”Locuiesc în Naslavcea” a publicat un video în care povestește despre explozia din această dimineață, după ce o rachetă doborâtă de sistemul antiaerian ucrainean a căzut în extremitatea de nord a localității Naslavcea din Republica Moldova.
”Salut, avem o veste proastă. Vedem îndepărtare Novodnestrovskul, acolo unde au căzut trei rachete. Urmăriți canalul de Youtube ”Locuiesc în Naslavcea” și vă anunț că la noi în Naslavcea casele s-au cutremurat în această dimineață. Se vede fum, au căzut trei rachete. Se pare că au început să bombardeze. Vestea bună este că râul Nistru nu a ieșit din albia sa, ceea ce înseamnă că platina e întreagă, sperăm că vom scăpa ușor. Au fost trei explozii, au căzut trei bombe”, a povestit autorul canalului de Youtube.
MAI anunță că în această dimineață, o rachetă doborâtă de sistemul antiaerian ucrainean a căzut în extremitatea de nord a localității Naslavcea din Republica Moldova, aflată la hotar cu Ucraina. La moment nu sunt înregistrate victime, dar ferestrele mai multor locuințe din Naslavcea au fost distruse.
Pentru cele mai importante știri, abonează-te la canalul nostru de TELEGRAM!
