Paul Halloran a primit o suspendare pe viaţă din hochei, după un gest incredibil. Jucătorul legitimat la South Shore Kings i-a dat un pumn în faţă arbitrului, în meciul cu Wilkes-Barre Scranton Knights, dintr-o comprtiţie de top din SUA, United States Premier Hockey League (USPHL).
Totul s-a întâmplat după ce Halloran şi arbitrul s-au ciocnit în faţa băncilor, iar a fost eliminat, moment în care acesta şi-a ieşit din fire şi l-a doborât la pământ pe arbitru.
Hocheistul, în vârstă de 20 de ani, a fost oprit doar după intervenţia altor doi arbitri, care au fost nevoiţi să-l ţină şi să-l imobilizeze pentru a putea fi scos de pe gheaţă.
Safe to say, I don’t think he liked what the ref said to him 🤷♂️ pic.twitter.com/zJUe61SMUT
— Justin (McLovin) (@tarpsoffmclovin) February 20, 2022
Pe lângă suspendarea sportivă, a intrat şi în atenţia poliţiei, care a deschis o anchetă.
Halloran se afla la primul său sezon în USPHL, în care a marcat 15 goluri şi 13 pase decisive în 39 de meciuri.