Curs valutar
  • EUR
    19.9459
    0.0461%
  • USD
    17.1851
    -0.217%
  • RUB
    0.2023
    -0.1483%
  • RON
    3.8018
    -0.0053%
  • UAH
    0.3844
    -0.026%

Toate știrile

20 august 2026

Consumatorii de pe strada Voluntarilor din Chișinău vor rămâne fără apă caldă. Perioada vizată

16 Sept. 2024, 09:46
 // Categoria: Societate // Autor:  Cătălina Boico
16 Sept. 2024, 09:46 // Societate //  Cătălina Boico

Consumatorii din sectorul Ciocana al Capitalei vor rămâne în perioada 17-8 octombrie fără apă caldă menajeră. Anunțul a fost făcut de S.A. Termoelectrica.

„În contextul efectuării reparației capitale a rețelelor termice primare, întru asigurarea fiabilității sistemului de termoficare, dar și pentru livrarea calitativă a energiei termice în sezonul rece, „Termoelectrica” S.A. informează consumatorii sectorului Ciocana despre sistarea temporară a apei calde menajere în perioada 17 septembrie-8 octombrie curent”, transmite instituția.

Blocurile locative vizate:

  • Strada Voluntarilor, 18/1, 18/2, 18/3.

Pentru cele mai importante știri, abonează-te la canalul nostru de TELEGRAM!

Realitatea Live

20 Aug. 2026, 19:17
 // Categoria: Slider // Autor:  Realitatea.md
20 Aug. 2026, 19:17 // Slider //  Realitatea.md

Alimentarea cu energie electrică a fost întreruptă joi în mai multe zone din București. Pana de curent a afectat inclusiv zona Aeroportului Internațional Henri Coandă – Otopeni.

Reprezentanții companiei „Rețele Electrice România” au informat că la ora 16:24 s-a produs o avarie în rețeaua de distribuție care alimentează zonele Pipera și Aviației din București, orașul Otopeni și județul Ilfov, potrivit Mediafax.

Pentru cele mai importante știri, abonează-te la canalul nostru de TELEGRAM!

„Echipele Rețele Electrice România au reconfigurat rețeaua pentru a alimenta clienții din alte surse, astfel încât, în mai puțin de 5 minute, clienții casnici afectați aveau din nou energie electrică”, au transmis oficialii din cadrul companiei.

Theodor Postelnicu, purtătorul de cuvânt al Companiei Naționale Aeroporturi București (CNAB), a declarat că a existat o cădere de curent. Sisteme operaționale, însă, au rămas funcționale.