Rușii care susțin războiul împotriva Ucrainei nu sunt oameni, ci o denaturare a civilizației umane. Această opinie a fost exprimată de Mihail Podoliak, consilier al șefului Președinției.
Potrivit acestuia, acest lucru trebuie repetat în mod constant, pentru ca oamenii să nu facă greșeli atunci când evaluează evenimentele din Ucraina, informează unian.net.
„Rusia se ghidează după principii ușor diferite, nu sunt în sistemul nostru de coordonate. Este imposibil să le explic că este imposibil să lovești un oraș pașnic cu rachete de croazieră. Dimpotrivă, există un văl sângeros în ochii lor și vor și mai multe rachete. Rușii se bucură de decesele pe care le văd în direct și pun mulți bani în asta, din punct de vedere emoțional și financiar”, a adăugat el.

Anterior, jurnalistul Dmitri Gordon a arătat esența reală a rușilor într-o fotografie.
El a mai menționat că trebuie să vorbim în mod constant despre acest lucru și să o repetăm, astfel încât oamenii să nu greșească atunci când evaluează ce se întâmplă în Ucraina. Abia civilizațională „Astfel de atacuri ar trebui să fie în fiecare zi”: rușii se bucură cinic din cauza loviturii aduse civililor ucraineni din Vinnitsa.
„Rusia este ghidată de principii ușor diferite, nu sunt în sistemul nostru de coordonate. Este imposibil să le explic că este imposibil să lovești un oraș pașnic cu rachete de croazieră”, menționează el.
Potrivit lui Mihail Podoliak, vor mai trece câteva săptămâni sau luni, iar atunci întreaga lume va înțelege cu siguranță că Rusia ar trebui să înceteze să mai existe în forma în care este astăzi.
Pentru cele mai importante știri, abonează-te la canalul nostru de TELEGRAM!
