Cei doi șoferi teribiliști din Chișinău care „au uitat” de regulile de circulație și au condus pe contrasens chiar sub ochii oamenilor legii, iar mai apoi au încercat chiar să fugă de patrulă MAI, au fost prinși și pedepsiți.
Cazul a avut loc în seara zilei de 8 martie, în sectorul Rîșcani al Capitalei. Imagini video care surprind fapta ileagală a acestora au fost publicate pe Facebook.
Natalia Golovco, purtătoarea de cuvânt a INSP a declarat pentru Realitatea.md că la volanul automobilelor se aflau doi bărbați.
„Șoferii au fost documentați în baza articolului 240, aliniat 1: Nerespectarea indicatoarelor de semnalizare rutieră şi de acordare a priorităţii de trecere, a altor reguli de circulaţie rutieră. Cei doi au fost sancționați cu câte 1 500 lei și 3 puncte de penalizare”, a declarat Golovco.
